Bendrovės „Eco Oil OÜ“ kronikos – mūsų istorija

Eco Oil OÜ ir Ecosauna Project OÜ komanda, kuri jungia daugiau, nei 30 narių, eksportuoja virš 2000 mobilių pirčių, saunų-bačkų ir kubilų kasmet į visas pasaulio valstybes. Įmonės steigėjas Gunnar Paalman mėgdavo atsipalaiduoti saunoje, ką dažnai ir darydavo, pradedant nuo 2003 metų. Tačiau jis neturėjo jokio supratimo, kaip pasistatyti sauną.

Svarbiausi įmonės Eco Oil OÜ raidos įvykiai:

2003 m. – Eco Oil OÜ ir tirpikliai

Gunnar su tėvu ir broliais turėjo linų sėklų spaudimo ūkį, todėl nuolat ieškodavo naujus aliejaus pritaikymo būdus. Kadangi užsienio gamybos tirpikliai iš linų sėklų aliejaus buvo gana brangus, tikslinga tapo juos gaminti patiems. Ir nors Eco Oil OÜ prasidėjo nuo vieno dalyvio-savininko, su buveine Tartu garaže, atsirado ir pirmųjų klientų bei kilo žinomumas tikslinėje auditorijoje.

2004 m. – medienos apsaugos priemonės ir pirmieji žingsniai

Augo žinių lygis, plėtėsi klientų bazė, todėl tapo aišku, kad be tirpiklių galima gaminti ir kitus produktus, pvz., natūralias medienos apsaugos priemones javų aliejaus pagrindu. Toks posūkis ir buvo kritinis, kadangi įmonė visiškai persiorientavo į medienos apsaugos gamybą, kuri iš Tartu persikėlė į naujų Gunnaro namų garažą Valgjärve.

2007 m.  – Sandra nebemiega ir antrasis žingsnis

Nors medienos apsaugos priemonių gamybos verslas ir augo, jis buvo tik sezoninis. Komanda nuo keturių narių padidėjo iki penkių, ir žiemos laikotarpiu prasidėjo baldų (kėdžių, stalų, lovų, komodų ir kt.) gamyba. O kadangi dėl garaže vykusio proceso garsų  naujagimė Sandra pradėjo prastai miegoti ir tapo nerimastinga, teko išsikraustyti. Eco Oil OÜ persikėlė į senojo ūkio pastatus Valgjärve.

2008 m. – šilta ir jauku

Preziumuojant, kad paklausa atsiras, nuo 2008 m. prasidėjo kubilų gamyba. Pirmus eksportuotojus įmonė rado mugėse ir parodose. Ir nors įsivyravo pasaulinė ekonominė krizė, gamyba tik augo, buvo sukurtos pirmos mobilios saunos. Dar kitais metais produkcija vis plėtėsi, kol buvo sukurti ir pirmieji pardavimų lyderiai. Augant verslui augo ir narių komanda, todėl prireikė erdvesnių patalpų – produkcija išsiplėtojo iki 2500m².

2012 m. – oro transportavimas Brangus dalykas

Produkcijos apimtys smarkiai išaugo, pradėjus tiekti surenkamuosius gaminius. Produktai buvo vežami dalimis ir surenkami jau vietoje, kas iš esmės sumažino transportavimo išlaidas ir padidino eksporto valstybių spektrą. Pirmieji kubilai ir saunos nukeliavo į Aziją ir Ameriką.

2016 m. – Savernos HUB’AS

Eco Oil renovavo senąjį greitosios medicinos pagalbos pastatą Savernoje. Antrame aukšte įsikūrė biuras, konferencijų salė ir gamybos plėtros centras su CNC įranga. Pirmame aukšte tebesitęsė medienos apsaugos priemonių gamyba, o kitos patalpos buvo išnuomotos įmonėms  Õliimeistrid OÜ ir EZ Rulo OÜ. Gamybos erdvė plėtėsi iki 3000 m².

2019 m. – UAB „Ainara“ ir plėtra į Lietuvą

Vietinių klientų iš Lietuvos ir Europos aptarnavimui Lietuvoje buvo įsteigta atstovybė – UAB „Ainara“ pradėjo gaminti ir įrenginėti saunas, kubilus ir kitus produktus.

2021 m. – tolimesnė plėtra ir augimas

Sėkmingas augdama, UAB „Ainara“ sukūrė septynias papildomas darbo vietas  1000 m² gamybos ceche Maišiagaloje, todėl šiuo metu įmonė gali tiekti produktus į Lenkijos parduotuves, taip pat tarptautinio lygio klientams Europoje.

Įmonė įsigijo FSC medienos sekamumo ir tvarumo sertifikatus.

2022 m. – „Cupella“

„Cupella“ yra naujas vietinės ir tarptautinės produkcijos pavadinimas. Mes pristatome naujo prekės ženklo produktus ir tuo tęsiame savo plėtrą.